رهبر معظم انقلاب از نگاه بزرگان و علما(3)

به نقل از حجهالاسلام مهدوی:

خدا رحمت کند شهید عراقی و یکی از شخصیتهای سیاسی خوب امروز که متأسفانه نمی توانیم اسم ببریم، می گویند وقتی امام در ابتدای نهضت اولین اعلامیه سیاسی خود را داد، (خوب ما در حد فهم خودمان درک می کردیم، نمی دانستیم روح خدا کجا را دارد می زند) گفتیم: خوب مردم ایران در فقر و بدبختی و استکبار این طاغوت هستند و امام می خواهد این ایران را به آرامش و رفاه برساند .

گفت: با شهید عراقی بعد از اولین غرشی که امام کرد، رفتیم خدمت امام، شهید عراقی با همان خلوصی که داشت گفت: حاج آقا واقعاً خیلی خوب می شد اگر این چیزی که شما می گویید اتفاق بیافتد. وضع مردم ایران خیلی خوب می شود .

امام با بی اعتنایی فرمود: بله وضع مردم هم خوب می شود، ولی ما مأمور به انجام چنین کاری نیستیم .

آقای عراقی هم آدم سمج، گفت آقا چی گفتید؟

امام فرمود: ما برای مأموریت دیگری آمدیم، وضع مردم هم در حاشیه خوب می شود .

آقای عراقی گفت: برای چه مأموریتی آمده اید؟

امام فرمود: برای سه مأموریت:

اول سرنگون کردن حکومت پهلوی دوم استقرار نظام جمهوری اسلامی، سوم دادن پرچم حکومت اسلامی به دست صاحب اصلی اش.

حوادث روزگار و فاصله ی زمانی از حافظه ی ما برد، رفتیم داخل مبارزات و خیلی ها کشته شدند و انقلاب پیروز شد. شهید عراقی هم با زبان روزه توسط سید مهدی هاشمی که داخل باند آقای منتظری بود، نیز به شهادت رسید، ما به یکباره دیدیم دو تا از وعده های امام محقق شد .

یک وقتی در جمع بعضی از مسئولین نظام از جمله حضرت آیت الله ری شهری، گفتم: شهید عراقی و بنده شاهد چنین حرفی از امام بودیم. حالا دو مورد آن اتفاق افتاده، سومین آن یعنی چی؟

بحث شد که با دست امام می رسد به دست صاحب اصلی، یا شخص دیگری؟

یکی از همان جمع که حالا اسم نمی برم و شما می شناسید و آدم بزرگواری است، گفت: من می روم و از امام می پرسم. بعد رفتند و این قدر از امام اصرار کردند که آقای عراقی همچنین چیزی از شما شنیده، آیا درست است؟

امام فرمودند: بله درست است .

گفتند دو تا از آنها محقق شده سومی چی؟

امام گفتند: سومی هم خدا انشاءالله می خواهد و می شود.( خیلی امام پرهیز داشت )

اصرار کردم گفتم: شما هستید که این پرچم را به دست صاحبش می دهید؟ یا شخص دیگر؟ بعد از اصرار من،

امام فرمودند: نه من نیستم. بعد از من کسی خواهد آمد که پرچم را به دست صاحب اصلی اش خواهد داد .

حالا ما داریم این مطلب را الان می شنویم، ولی این آقایانی که بعضی هایشان این همه آتش می سوزانند، آن زمان داغ داغ تنوری این مطالب را شنیده اند، نمی دانند .

نمی دانند که علامه امینی صاحب الغدیر می فرماید: الخمینی، ذخیره الله فی الارض.

 به نقل از حجت الاسلام دانشمند:

اگر من از مظلومیت رهبر بگویم شاید دلتان خون بشود، خیلی مظلومند ایشان .

این موضوع را من با یک واسطه می گویم. با یکی از محافظ های آقا در حرم امام رضا(ع) روبروی ضریح، دو به دو با هم بودیم .

گفتم: از آقا چه خبر؟

می گفت: ما روزهای دوشنبه، ( این را می گفت و گریه می کرد ) می رویم سرکشی می کنیم به خانواده ی شهدا. آقا می فرمودند: به خانواده ی شهدا نگویید که ما می آییم که به زحمت نیافتند .

یک ربع قبل آقا در ماشین هستند ما درب می زنیم و می گوییم آقا می خواهند تشریف بیاورند منزل و یک سلام و علیکی با مادر و پدر شهید نمایند.

یکبار رفتیم درب خانه دو شهید، من خودم رفتم دیدم درب باز است و آب و جارو کرده اند. درب زدم، مادر شهید آمدند دم درب و گفتند: آقا کو؟

گفتم: کدام آقا؟

گفت: مقام معظم رهبری کجاست؟

گفتم: شما از کجا می دانید؟

شروع کرد به گریه کردن، گفت: دیشب خواب بچه هام را دیدم، بچه ها آمدند گفتند: خوش بحالت، فردا سید علی می خواهد بیاید خانه تان.

به اینجا که رسید، مقام معظم رهبری هم رسیدند به درب خانه.

بعد مادر شهید گفت: من خواب دیدم که امام هم تشریف آوردند و گفتند: فردا آقا سید علی آقا می خواهند بیایند، ما هم تبریک می گوییم. و یک مطلبی هم امام فرمودند و پیغام دادند که من به شما بگویم.

مقام معظم رهبری فرمودند چه پیغامی؟

مادر شهید گفتند: امام فرمودند: سلام ما را به آقا سید علی آقا برسانید و به ایشان بگویید: اینقدر از خدا طلب مرگ نکن! فرج نزدیک است ان شاءالله.

آقا خیلی گریه کرد.

حجت الاسلام دانشمند: مظلوم است آقا. یک کاری نکنیم که اگر گره ای نمی توانیم باز کنیم، لااقل گره بر گره نیاندازیم. این واقعاً ظلم است، خدا نمی بخشد.

در این دنیا مرکز شیعه فقط ایران است. افغانستان، پاکستان، مصر، عربستان و عراق را ببینید. در ممالک اسلامی کجا شیعه همه کاره است، ایران مرکز شیعه است، دل امام زمان(عج) به شما بسته شده و امید امام به شماست.

خدایا رهبر مظلوم و با کرامت انقلاب را بحق امام زمان(عج) محافظت بفرما.

دکتر میلانی دکتر مخصوص رهبر معظم انقلاب در وقت ترور نافرجام ایشان: 

1- بعد از ۲۵سال از آن قضایا که به اتفاق محافظان و دیگر برادران به بیت معظم له شرف یاب می شوند می فرماید حالا بهتر می شود فهمید که چرا سال هاست ضربان قلب این مردم می گوید دست خدا بر سر ماست… این دست رنگ خدا را دیده و طعم بهشت را چشیده، سوغات یک سفر غیبی به آن سوی ابرهاست که پیش رهبر مانده تا بقول دکتر میلانی با دست موعود بیعت کند.

کیهان 86/4/6

خانواده شهید عبدوس:

1- پدر شهید امین همانطور که روبروی آقا نشسته می گوید: به من ثابته آقا جون شما را خداوند در آن بمب گذاری حفظ کرد. به من ثابته که انقلاب از خمینی(ره) به شما رسیده و از شما به حضرت صاحب الزمان(عج) می رسد.

کیهان 86/4/26

 1

آیت الله سید احمد خاتمی:

1- آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه های نماز جمعه 1/4/86 تهران در یادآوری ششم تیرماه سال ۶۰ روز سوء قصد به رهبر معظم انقلاب گفت: مصلحت خدا بر این بود که حضرت آیت الله خامنه ای از آن سوء قصد جان سالم بدر ببرند و امروز سکان دار کشتی امت اسلامی باشند تا پرچم اسلام را بدست صاحب اصلی اش برسانند. کیهان شنبه 2/4/86

کتاب آیا ظهور امام زمان نزدیک است؟:

1- در کتاب ” آیا ظهور امام زمان نزدیک است” آمده است که در قبال علائم قبل از ظهور می توان اشاره به رهبری معظم نمود. در این خصوص جای آن دارد که اشاره به سخن بزرگی از بزرگان حق و حقیقت کنیم که در ماه رمضان طی تماسی که با ایشان داشتیم فرمودند: ایشان ( مقام معظم رهبری) را فرد صالح و منتظر واقعی امام عصر(عج) دانستند و در یک بیان (که این عین کلام را نمی شود عنوان کرد) به مظلومیت ایشان اشاره مستقیم نمودند. نکته جالب این که این سید جلیل القدر خراسانی وظیفه بسیار مهمّ و حسّاس در قبال ظهور برعهده دارند که این وظیفه از اسرار است و قابل ذکر نیست و جمع کسانی که مخلصانه به امام عصر (عج) عشق می ورزند نسبت به ایشان ارادت خاصّ دارند.

آیا ظهور امام زمان نزدیک است؟ ص ۲۴۲

 12

آیت الله بهاءالدینی (ره):

1- بعد از امام اگر بشود به کسی اعتماد کرد به این سید (آیه الله خامنه ای)است… آقای خامنه ای از همه به امام نزدیک تر است . . .کسی که ما به او امیدواریم آقای خامنه ای است. . . این دید ماست، نزد ما محرز است سیدعلی خامنه ای.

2- علامه بهاءالدینی چند سال قبل از فوت حضرت امام فرمودند: مساله قائم مقامی سر نمی گیرد. دلخوشی ما به آقای خامنه ای ست. صبح صادق 16/3/84

3- در دیداری که مقام معظم رهبری در قم و در خانه علامه بهاءالدینی دارند. روز بعد که جمعی بخانه ی علامه بهاءالدینی می رود. سوال می کنند: دیروز مقام معظم رهبری اینجا آمدند می فرماید بله چند دقیقه خورشید تابید و رفت.

او چون خورشیدی دارای خیرو برکت است. دید ما و حرف ما این ست که آقای خامنه ای را باید کمک کنید.

کتاب پرتوی از خورشید علی شیرازی ص 40

 این ماجرا را من از آقای صدیقی نقل قول می کنم:

در زمان ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای، آقا با آقای بهاءالدینی (ره) ارتباطی نداشت. آقای فاطمی‌نیا رابط آشنایی شدند و رابطه ی آقا و آقای‌ بهاءالدینی خیلی نزدیک شد .

بعد از رهبری مقام معظم رهبری، آقای بهاءالدینی کسالتی پیدا کرده بودند و بیمارستان هم نمی‌رفتند .

آقای خامنه‌ای به آقای فاطمی‌نیا گفته بودند که به آقای بهاءالدینی بفرمایید: که حتماً دکتر بروند و اگر هزینه‌ای هم دارد بدهید.

بالاخره به آقای بهاءالدینی گفتند که آقا گفتند: شما حتماً بیمارستان بروید.

خلاصه به خاطر دستور آقا، ایشان می‌آیند تهران بیمارستان خاتم و مدتی بستری می شوند برای معالجه.

این را آقای صدیقی می‌گفت، می‌گفت من رفتم عیادت‌شان و به آقای بهاءالدینی گفتم: آقا حالتان بعد از عمل چه طور است؟

آیت الله بهاءالدینی گفتند: الحمد لله! الحمد لله! ما به حرف این سید (آیت الله خامنه‌ای) گوش کردیم، آمدیم بیمارستان، آقا (امام زمان) آمد ملاقات ما.

5- به گزارش اختصاصی خبرنگار رهوا از یک منبع آگاه: قرار بود از طرف مجلس خبرگان آقای منتظری انتخاب شود ازتمام علما برای ایشان امضای تایید گرفته می شد. روزی برای گرفتن امضا چند از نزدیکان منتظری به خدمت آیت الله سید رضا بهاء الدینی رسیدند اما ایشان امضا نکردند هرچه ازفرستادگان منتظری اصرار ازایشان انکار. تا آنجا که خود منتظری شخصا به خدمت ایشان رسید وتمام کتاب هایی که درمورد ولایت فقیه نوشته بود را محضر حضرت آقا قرار دادند.

حضرت آقا تمام کتاب ها را جمع کردند و به آقای منتظری چند لحظه نگاه کردند و خنده کوتاهی کردند و فرمودند: ولایت فقیه نوشتنی نیست فهمیدنی است.

این منبع نزدیک به بیت بهاءالدینی نقل می کند که از حضرت آقا پرسیدم: چرا ایشان راتایید نکردید مگر شخص دیگری هم می تواند .بعد از امام (ره) به مقام رهبری برسند.

 حضرت آقا فرمودند: البته هیچ کس حاج آقا روح الله نمی شود، ولی آقاسیدعلی خامنه ای حقیقتا ولی فقیه هستند و رهبراز همه به امام نزدیکتر است. کسی که ما به او امیدواریم آقای خامنه ای است. شما از ما قبول نمی کنید و تعجب می کنید، ولی این دید ماست، نزد ما محرز است آقاسید علی خامنه ای رهبر آینده هستند و ایشان باز هم فرمودند: نظر ما سید علی سید علی سید علی خامنه ای است.

این منبع آگاه در گوشه ای دیگر از گفتگو با رهوا بیان کرد که: زمان می گذشت و به مرور زمان سخنان گهربار و گلواژه های بینش آفرین این پیر روشن ضمیر، بیشتر و بهتر عملی می شد. تا این که رحلت حضرت امام خمینی قدس سره و انتخاب حضرت آیهالله خامنه ای (حفظه الله) پیش آمد.

محضر آقا جان رسیدیم و به عنوان خبر روز خدمتشان عرض کردیم. فرمودند: ما مدت ها پیش به این مطلب رسیده بودیم و نظر خود را بیان کردیم که هیچ کس بعد از حاج آقا روح الله نمی تواند رهبر شود جز سید علی آقا و باید به ایشان کمک کرد تا تنها نباشد.

برپایه همین گزارش: قبل از ریاست جمهوری آقای خامنه ای روزی در بیت محترم حضرت آقا بهاءالدینی بودیم که آقای خامنه ای که درآن زمان نماینده ی مجلس بودند به بیت ایشان (منزل)تشریف آورده اند و وقتی که آقای خامنه ای رفتند آقا زیر لب فرمودند:خورشید لحظه ای تابید و رفت!

یکی از روزها که حضرت آقا تشریف برده بودند به جمکران، حدود ساعت دو شب به حضرت آیت‌الله العظمی بهاءالدینی خبر می‌دهند که آقا صبح بعد از نماز می‌خواهند تشریف بیاورند منزل شما. تیم حفاظت ساعت چهار صبح برای آماده کردن شرایط به منزل ایشان می‌روند که متوجه می‌شوند آقای بهاءالدینی، پیرمرد نود ساله جلوی در خانه ایستاده‌اند. می‌گویند: آقا چرا با این کهولت سن اینجا تشریف دارید؟ ایشان می‌فرمایند: برای دیدن رهبر بزرگ انقلاب، من از همان ساعتی که شما زنگ زدید آمده‌ام استقبال.

یکی از نزدیکان آیت الله بهاالدینی هم در باره ی پیش بینی ایشان در باره رهبری آقا این چنین نقل می کند: گاهی که صحبت از قائم مقامی برخی افراد بعد از امام می شد، ایشان لبخندی ملیح زده و با تامل اندیشمندانه ای می فرمود: ما این طور نمی بینیم، چون خدا نمی خواهد، هر چند بعضی تلاش می کنند. خیال می کنند می توانند برای شیعه از جانب خود رهبر و مرجع درست کنند.

آن گاه این داستان را بیان می کردند که: در زمان سید ابوالحسن اصفهانی برای مرجعیت بعد از ایشان، تبلیغ زیادی برای میرزا محمد حسین اصفهانی (کمپانی) کردند، ولی از آن جا که خدا نمی خواست، میرزا محمد حسین اصفهانی پنج سال قبل از سید ابوالحسن اصفهانی رحلت کرد و سید ابوالحسن اصفهانی بر پیکرش نماز خواند.

 آیت الله فاطمی نیا:

بعد از اینکه در سال 68 مجلس خبرگان به رهبری امام خامنه ای رای می دهند. بعد از فوت امام خمینی، رهبر انقلاب به دیدار آیت الله بها الدینی می روند. آیت الله العظمی بها الدینی اصرار داشته اند که دست آقا را ببوسند و آقا هم نمی گذاشتند. این عالم بزرگوار وقتی امتناع رهبر انقلاب را می بیند می فرماید:

اجازه بدهید تا من دستتان را ببوسم تا فردا که به محضر جده ام زهرا مشرف شدم به ایشان عرض کنم، دست ولی خود را بوسیدم.

7- به نقل از آیت الله فاطمی نیا:

من این مطلب را همه جا می گویم و شما هم همه جا محکم بگویید. 4 بزرگ به من فرموده اند و هر4 نفر هم زنده اند. سخنان این بزرگواران را هم ضبط کرده ام. من این مطلب را جدا جدا از این 4 بزرگوار پرسیده ام وبا هم نبوده اند. این 4 نفر حضرات آیات، آیت الله بها الدینی، آیت الله امجد، جناب آقای احدی از علما و حجت الاسلام و المسلین حیدری کاشانی هستند. سال 61 آقای منتظری قائم مقام می شوند و هر 4 نفر نگران می شوند.همان سال این ها خدمت آیت الله بها الدینی (به عنوان قله خود)می روند و از ایشان در مورد رهبر آینده می پرسند. این مطالب که از آیت الله بها الدینی نقل خواهم کرد عین عبارت هاست و کسانی که مکتوب نیز می خواهند به کتاب سیری در آفاق مراجعه کنند. آیت الله بها الدینی در جواب این 3 عزیز می فرماید:

«آقای منتظری رهبر نمی شود، همه ی امید ما فرزند عزیز زهرا سید علی خامنه ای است. ایشان را اطاعت و حمایت کنید.»

8- از زبان داماد این عالم ربانی: آیت‌الله بهاءالدینی از این دیدار بسیار به وجد آمدند و به مقام معظم رهبری با عنوان «السلام علیک یا ودیعه‌الله» سلام دادند این در حالی بود که مقام معظم رهبری از نظر سنی جای پسر آیت‌الله بهاءالدینی به حساب می‌آمدند.

 11

حضرت آیت الله مشکینی(ره):

1-حضرت مستطاب آیت الله حاج سیدعلی خامنه ای (مد ظله العالی) واجد مقام فقاهت و اجتهاد و قدرت استنباط احکام شرعیه که تصدی مقام معظم رهبری بدان نیازمند است، می باشند. چنانچه معظم له حائز سایر شرایط ولایت امت و رهبری جامعه مسلمین نیز بنحو اوفی می باشند و این امر را خبرگان محترم رهبری از روی درایت و اطلاع خود و استفاده از بیانات و تأییدات رهبر عظیم الشأن راحل امام خمینی قدس الله سره در مواقع متعدده، تأیید و تصویب نموده اند.

 33

آیت الله صمدی آملی:

1- در یادواره شهدای شهرستان آمل (مسجد فاطمه الزهرا(س) ) به تاریخ 27/8/89 هدیه ای بسیار ارزشمند به امت حزب الله دادند و آن این بود که فرمودند:

« عرب، به شیء تیز می گوید: حادّ و شیء بسیار تیز را حدید می گوید.

هدیه و نوید و امید بنده به شما در مورد مقام معظم رهبری این است که ” بصره الیوم الحدید ” جناب ایشان بسیار تیزبین هستند. چشم بصیرت ایشان بسیار بسیار تیز است و ایشان بسیار تیزبین. پس حرف ایشان را درست بفهمید و درست اجرا کنید.

ایشان در فراز دیگر بعد از سخنانی درباره فتنه سال گذشته که ریشه اش را در سال 64 و 65 دانسته اند فرمودند:

وحدت جامعه اسلامی فقط باید حول و محور مقام معظم رهبری باشد .

ایشان ضمنا فرمودند که سفر مقام رهبری به قم توطئه بزرگی را تقریبا در نطفه خفه کرد. منتظر فتنه های سخت تر در آینده باشید. »

 6

آیت‌الله العظمی سیستانی:

1- حجت‌الاسلام والمسلمین عباس کعبی درجمع اساتید سطح یک حوزه علمیه خراسان در قم، در خصوص رابطه مقام معظم رهبری با آیت‌الله العظمی سیستانی گفت: این رابطه دوطرفه و بسیار صمیمی است؛ به طوری که حضرت آیت‌الله سیستانی خود بارها گفته اند که من برای سلامتی آیت‌الله خامنه ای دعا می کنم و مسئولان نظام را نیز بر اطاعت از ایشان سفارش می کنم.

از طرفی مقام معظم رهبری نیز ارتباط صمیمانه ای با حضرت آیت‌الله سیستانی دارند و ابراز داشته اند که هر شب برای سلامتی ایشان دعا می کنم.

 6.

آیت الله العظمی اراکی(رحمهالله علیه)

1- انتخاب شایسته‌ی حضرت عالی به مقام رهبری جمهوری اسلامی ایران، مایه‌ی دلگرمی و امیدواری ملّت قهرمان ایران است.

روزنامه جمهوری اسلامی

22/3/1368

22

آیت الله مهدوی کنی:

این الهامی بود از الهامات الهی و هدایتی بود از هدایت معنوی روح حضرت امام (رضوان الله علیه) که هنوز این ملت را رها نکرده و این رحمتی بود از طرف خداوند که در کوران این مصیبت جانکاه، با تعیین آیت الله خامنه‌ای که از یاران صدیق امام و از یاران خوشنام و خوش سابقه بوده و مجتهد و عادل است، به عنوان رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران، آرامشی توأم با اعتماد و اطمینان بر کشور و امت فداکار حاکم گردید.

روزنامه رسالت 23/3/1368

2- نعمت وجود مقام معظم رهبری را باید قدر دانست و کسانی که قدر رهبری را نمی دانند ناسپاس هستند.

 33.

آیت الله فاضل لنکرانی(رحمه الله)

1-بنده به عنوان کسی که هم عضو مجلس خبرگان هستم و هم اینکه آشنایی با آیت الله خامنه‌ای دارم؛ عرض می‌کنم که ایشان اهل نظر و اهل اجتهاد هستند. بیست سال پیش وقتی در مشهد در مسجد گوهرشاد با ایشان برخورد کردم؛ آن موقع ایشان از مدرسین محترم مشهد بودند؛ پرسیدم چه چیزی تدریس می‌کنید، فرمودند: مکاسب. مکاسب از مهمترین و مشکل ترین کتب علمی ماست. به نظر من ایشان یک فقیه و یک مجتهد است. کسی که در سالهای طولانی در جهان سیاست استادی چون امام امت داشته است و خودش نیز دارای استعداد سرشار است؛ چنین فردی دارای مقامات بلندی از درک سیاسی است. دوران هشت ساله ریاست جمهوری ایشان یک شاهد قوی برای مطلب است. سفرهایی که ایشان به کشورهای خارج داشته‌اند، به عنوان یک سیاستمدار در صحنه‌های سیاسی جهان درخشیده است.

روزنامه رسالت 22/3/1368

 55

حضرت آیه الله العظمی گلپایگانی:

1- برای رهبر معظم عبایی هدیه فرستادند و فرمودند: «اگر دیدم کاری را شما انجام می‌دهید و خلاف مطلب اسلامی است، من تذکر می‌دهم. اگر تغییر دادید بسیار خوب، اگر تغییر ندادید من دیگر صحبت نمی‌کنم و تضعیف شما را حرام می‌دانم. عمده عظمت شماست. شما رهبر مسلمین هستید و نمی‌خواهم صحبتی کنم در یک فرعی که شما را تضعیف کرده‌ام.

66

آیت الله مصباح یزدی:

1- من خیلی کارها در مباحث علمی کردم و آن تببین مقام و منزلت رهبری است. من تصمیم گرفتم بقیه عمرم را برای این کار بگذارم. من به یقین رسیدم که ایشان اقرب به معصوم است و فاصله ی ایشان با معصومین به مراتب کمتر از بقیه مراجع است و اگر در قبال این مساله قصور کنیم فردای قیامت محاکمه خواهیم شد.

2- از بزرگترین نعمت های الهی که خدا برای مسلمانان بعد از غیبت امام زمان(عج) مرحمت کرده وجود مقدس رهبر معظم انقلاب است…. باید در پیشگاه عظمت الهی سربه خاک بگذاریم و طول عمر بیشتر برای رهبر معظم انقلاب را درخواست کنیم.

3- اگر امثال بنده شبانه‌روز تسبیح به دست بگیریم و فقط خدا را شکر کنیم که خدا چنین رهبری را به ما داده، والله معتقدم که از عهده ی شکر این نعمت برنمی‌آییم. رهبر عزیز ما تالی تلو معصوم است. من در زمان حضرت امام هر وقت ذهنم متوجه این مسئله می‌شد که بعد از امام چه خواهد شد، مضطرب می‌شدم و به هر صورتی خودم را منصرف می‌کردم که اصلا در‌باره این مسئله فکر نکنم. چون هیچ جواب و طرح قانع‌ کننده‌ای برای جبران خلا وجود امام نداشتم. این مسئله به ‌قدری برای من نگران کننده بود که سعی می‌کردم به آن فکر نکنم. اما وقتی که مقام معظم رهبری ‌‌دامت برکاته ‌‌عهده‌دار این مسئولیت شدند، گویا آب خنکی روی شعله آتش بریزند.

 منبع: سایت مشرق

http://www.mashreghnews.ir

درباره رایحه

پیشنهاد ما به شما

بیانات در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه

بیانات در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه به مناسبت هفته‌ی قوه‌ی قضائیه (۱) بسم …

4 دیدگاه

 1. ای بهانه ی تمام اشک های صبح جمعه ام!

  ناله های ندبه ام!

  چه می شود به این نگاه بی رمق نظر کنی؟!

 2. سلام حاج ناصر عزیز
  با یک خاطره از انقلاب منتظر دیدارم.

 3. بی نظیر بود خیلییی عالی بود…
  ممنوووون از شما به خاطر مطالب زیبا و تأثیر گذارتون…
  اجرتون با آقا امام زمان عجل الله….
  جانم فدای رهبرم. سید علی حسینی خامنه ای….