خانه / گاهی متفاوت / عالیجناب روحانی! چه اتفاق بدتری باید در اقتصاد رخ دهد تا از مردم خجالت بکشید؟

عالیجناب روحانی! چه اتفاق بدتری باید در اقتصاد رخ دهد تا از مردم خجالت بکشید؟

دلار ۷۳۰۰ تومان، سکه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، افزایش نجومی قیمت مسکن و خودرو و ادامه سکوت رییس جمهور/

عالیجناب روحانی! چه اتفاق بدتری باید در اقتصاد رخ دهد تا از مردم خجالت بکشید؟

افزایش قیمت ها و نوسانات لحظه ای در سایر حوزه های اقتصادی نیز اگر بدتر نباشد به همین منوال گزارش شده است. مروری کوتاه بر این شاخص ها، این پرسش را در میان افکار عمومی پدید آورده که موضع رئیس جمهور در این باره چیست؟ آیا روحانی به خاطر بی عملی ۵ ساله در اقتصاد و گره زدن تمامی امورات کشور به برجام از مردم عذرخواهی می کند یا همچنان می خواهد با سکوت و بی عملی همه بی تدبیری های ۵ سال گذشته را به دولت سابق حواله دهد؟
گروه سیاسی-رجانیوز: اقتصاد کشور این روزها با شرایط بدی دست و پنجه نرم می کند. کمتر روز و هفته ای است که خبری از افزایش قیمت های سرسام آور در بازار سکه، خودرو، ارز و یا بازار مسکن مردم را شوکه نکند و با همه اینها رئیس جمهور ترجیح داده تا درباره این موضوع سخن نگفته و سکوت کند.
به گزارش رجانیوز، دی ماه سال گذشته و در بحبوحه افزایش لحظه ای قیمت دلار، سخنگوی دولت از “خاطر مکدر” روحانی به خاطر آشفته بازار نرخ ارز سخن گفته بود. اکنون اما و در شرایطی که نوسانات شدید اقتصادی تمامی حوزه های اقتصادی را درنوردیده است، گویا خاطر روحانی مکدر نشده و صلاح ندانسته تا بابت این شرایط از مردم عذرخواهی کند.
در همین راستا نگاهی به شاخص های اقتصادی و افزایش لحظه ای قیمت ها موید این نکته است که بر خلاف وعده های حامیان دولت در ایام انتخابات پارسال، بیش از همیشه در آستانه “ونزوئلایی شدن” قرار گرفته ایم.
میانگین قیمت مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ متری ۴ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان بود که این رقم در اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ به متری ۵ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان رسیده و در این شرایط قدرت خرید مسکن توسط خانوارها با توجه به نرخ تورم عمومی حدود ۲۵ درصد کاهش یافته است.
از سوی دیگر طی روزهای اخیر شاهد انفجار قیمت خودروهای داخلی بوده ایم به گونه ای که قیمت برخی خودروها فقط در ۱۰ روز افزایش ۴۰ میلیونی را تجربه کرده است.
اوضاع و احوال بازار سکه و ارز از این هم بدتر است. دلار در بازار کمیاب شده و بیش از ۷۰۰۰ هزار تومان در بازارهای غیر رسمی خرید و فروش می شود. قیمت سکه از ۹۰۰ هزار تومان در شهریور پارسال به ۲ میلیون و پانصد هزار تومان صعود کرده و در برخی روزهای اخیر ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان افزایش داشته است.
افزایش قیمت ها و نوسانات لحظه ای در سایر حوزه های اقتصادی نیز اگر بدتر نباشد به همین منوال گزارش شده است. مروری کوتاه بر این شاخص ها، این پرسش را در میان افکار عمومی پدید آورده که موضع رئیس جمهور در این باره چیست؟ آیا روحانی به خاطر بی عملی ۵ ساله در اقتصاد و گره زدن تمامی امورات کشور به برجام از مردم عذرخواهی می کند یا همچنان می خواهد با سکوت و بی عملی همه بی تدبیری های ۵ سال گذشته  را به دولت سابق حواله دهد؟
امروز این سوال جدی افکار عمومی است که چه اتفاق بدتر دیگری باید رخ دهد تا جناب روحانی بابت وعده های متعدد اقتصادی در زمان انتخابات و کوچک شدن سفره های مردم در زمان بعد از انتخابات، از مردم خجالت کشیده و از آنها یک عذرخواهی ساده کند؟ ای کاش رییس جمهور با خروج از منزل ده ها میلیاردی خود در ولنجک تهران، در بازار تهران حضور می یافت و از نزدیک مشاهده می کرد نتیجه ۵ سال وعده به مردم و بی تدبیری در عمل، چه بر سر اقتصاد کشور آورده است؟
منبع: رجانیوز

درباره ی رایحه

همچنین ببینید

مردم خوزستان چوب «بی‌تدبیری دولت» را می‌خورند نه «عذاب الهی» را

ناوران نانو سالهاست برای رخدادی همچون بحران اخیر قطعی برق خوزستان چاره اندیشیده و راهکار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.