خانه / خاطرات شهید / علیار، بگو صاحب آن خانه کیست؟

علیار، بگو صاحب آن خانه کیست؟

81023_875سمت راست شهید احمد هدایت پناه و سمت چپ شهید غلامرضا هدایت پناه

علیار، بگو صاحب آن خانه کیست؟

رو کرد به من و گفت: مش بهرام، جایی نرو با شما کار مهمی دارم. سوار بر موتور شدیم و در سطح شهر گردش می کردیم. حال عجیبی داشت و دلش رازدار اسرار بسیار شگرفی بود. غلامرضا(۱) را کمتر در شهر می دیدیم و بیشتر جبهه بود و عطر و بوی جبهه از سر رویش می بارید. آن روز بوضوح می توانستی معنویت خاصی را در چهره ی معصومش ببینی.

گفت: خواب عجیبی دیدم که مرا بسیار متاثر کرده است. این را بگویم که تا زنده هستم این خواب، رازی است بین من و تو، مبادا آن را افشا کنی.

17716215912813977425972102342281702157837سمت راست شهید علیار خسروی و سمت چپ شهید صائبی نیا

دیشب علیار خسروی(۲) را در خواب دیدم به من گفت: جمع کن می خواهم تو را به جایی ببرم. گفتم: کجا! گفت: عجله نکن. می خواهم تو را برای دیدن دوستانمان به جایی ببرم. به یکباره مرا به بالا کشید به جایی که غرق در نور بود خانه ها و قصرهایی نشانم داد که که در عظمت و شکوه بی همتا بودند. خانه هایی نورانی و در اوج زیبایی. خداوندا چه می دیدم برایم باور کردنی نبود. علیار شروع کرد یکی یکی صاحبان آن خانه ها را معرفی کرد و نام خیلی از دوستان شهیدم را اسم برد که صاحبان آن خانه ها بودند. در دل می گفتم: خوشا به حالشان، به آن آرامشی که خداوند وعده داده بود رسیدند.

 ناگهان چشمم به یک خانه ای که از همه ی آنها با شکوه تر و نورانی تر بود افتاد. گفتم: علیار این خانه متعلق به کیست؟ گفت: بعدا می گویم و دوباره بنا گذاشت به معرفی سایر دوستان شهیدمان و خانه های آنها را نشانم  داد. اما دوباره نگاهم به آن خانه ی با عظمت افتاد. پرسیدم: علیار، بگو صاحب آن خانه کیست؟ گفت: بعدا می گویم. و دوباره از پاسخ به سئوالم طفره رفت و همان موقع از خواب بیدار شدم.

مش بهرام، علیار صاحب آن خانه را به من نگفت ولی من در دلم ایمان دارم که آن خانه متعلق من است و من بزودی به دوستان شهیدم می پیوندم و برای آن زمان، لحظه شماری می کنم.

۱- شهید غلامرضا هدایت پناه (شهادت در عملیات والفجر ده)

۲- شهید علیار خسروی (شهادت در عملیات والفجر هشت)

راوی: حاج بهرام صالحی

نگارنده: ناصر آیرمی

درباره ی رایحه

همچنین ببینید

ماجرای داعشی‌هایی که محسن حججی به هلاکت رساند

روایت فرمانده و همرزم شهید حججی: ماجرای داعشی‌هایی که محسن حججی به هلاکت رساند به …

۴ دیدگاه

  1. بسیار زیبا از شما و حاج بهرام تشکر میکنم که ما نسل جوان را با جوانان گذشته سر زمینمون اشنا کردید باز هم خدا قوت

  2. همه جوره به ما راه را نشان می دهند.خدا رحمتشان کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.