شهدا حواسشان به ما هست

  117798_778

قریب به ده سال است که خداوند توفیق پیگیری احداث بنایی بعنوان یادمان شهدای اتوبوس آسمانی گردان بلال دزفول که در64/12/4 پروازی عاشقانه و عارفانه را بسوی معبود یکتا داشته و عروجی آسمانی پیدا کردند را نصیبم کرده است. هر چند گذشت زمان باعث فراموشی خیلی از حوادث می شود ولی یادی که در دلها هرگز نمی میرد یاد شهیدان است خصوصاً برای نسلی که بعضا آنها را نسل سوخته و فراموش شده نام گذاشته اند ولی برای این نسل همین افتخار بس که یارانی برای خمینی کبیر بودند و در کنار شهیدان شاهد روزگاری را سپری کردند.

اینکه شروع بکار یادمان مذکور (اتوبوس آسمانی گردان بلال) چه پروسه ای را طی کرد خود داستانی طولانی و بعضاً شاید نگفتنی. ولی آنچه که مهم است این است که خداوند توفیق داد که در سال جاری و بعد از اینکه برای مرحله دوم، خانواده های شهدای اتوبوس آسمانی و برخی از همرزمان شهدا را در سالگرد این عزیزان (91/4/12) با همکاری و حمایت فرمانده بسیجی سپاه استان، سردار گرامی شاهوارپور در محل وقوع حادثه جمع کردیم با همکاری و حمایت خیر و صاحب زمین محل واقعه، حدود 900 متر زمین برای احداث یادمان و حسینیه هبه گردید که خود جای قدردانی فراوان از حاج آقا قیم را دارد.

057466758402683670

از جریان دور نشود: امروز 92/2/6 برای چندمین بار جلسه هیئت امنای یادمان و این بار در محل یادمان با حضور سردار فرماندهی محترم سپاه استان امام جمعه محترم دزفول فرماندار و اعضای هیئت امنا و برخی دیگر از عزیزان برگزار گردید در این جلسه حجت الاسلام قاضی امام جمعه محترم دزفول موردی را مطرح کرد که باعث شد این نوشتار را نیز این حقیر انشا نمایم و آن اینکه شهدا خودشان کمک می کنند و المان و حسینیه این شهدا با استعانت از خداوند و یاری شهدا ساخته خواهد شد. بعد از جلسه خدمت حجت الاسلام ابراهیمی پور امام جمعه محترم آبادان نیز رسیدیم ولی گفته ی حاج آقا قاضی همواره در گوشم بود و یادم آمد که واقعاً خود شهدا کمک می کنند و به قولی شهدا حواسشان به ما هست در همین چند روز گذشته که پیگیر برخی از امورات یادمان بودم واقعاً دیدم که دست شهدا یاری گر ما بوده، چند مورد را در جلسه به عرض سروران گرامی حاج آقا قاضی و حاج آقا ابراهیمی پور و سردار شاهوار و برخی دیگر از حاضران رساندم که بد نیست شما هم بدانید:

1. چند روزی بود که برای پیدا کردن یک مهندس مشاور و یک مهندس سازه برای ساخت یادمان به بن بست رسیده بودیم، از آنجاییکه طی جلسات گذشته به مهندسین بنیاد حفظ آثار گفته بودیم که نقشه های اجرایی و پلانهای ساختمان را از صفر تا صد کار از شما می خواهیم، روز گذشته 92/9/5 طی جلسه ای که با مهندسین بنیاد گذاشتند معلوم گشت که آنها مهندس ناظر داشته و مهندس مشاور و سازه ندارند. در جلسه بودیم که تماسی با یکی از مهندسان مطرح اهواز برقرار گردید، گفتند که اتفاقاً از نزدیکی محل جلسه دارم رد می شوم و جایی وعده دارم به ایشان اعلام شد که چند دقیقه بیایند و نظری بدهند که ایشان هم قبول کرد و آمد، حرف که به میان آمد و توضیح واقعه را دادم ایشان گفتند: اتفاقاً برادر من نیز در عملیات والفجر 2 شهید و آب او را برده و مفقود گشته است، گفتم که والفجر 2 که عملیات آبی نداشتیم، یادش نمی آمد کجا بوده، اسم شهید را پرسیدم گفت: ماشاءالله ابراهیمی، جرقه ای در ذهنم زد گفتم: آقای مهندس نکند شهید با گردان حمزه سیدالشهدای اندیمشک بوده، گفت: نمی دانم ولی این را می دانم که برای پیگیری مفقودیت ایشان چند بار به اندیمشک مراجعه کردیم و چیزی نگذشت که مکشوف شد که ماشاءالله ابراهیمی همانی بود که در گردان حمزه سیدالشهدا و در گروهانی که حقیر فرمانده آن بودم مدتی را در خدمت آن شهید عزیز بسر برده بودم… و مهندس با کمال احترام نقشه کشی، مشاوره و تهیه تمام پلانها را به عهده گرفت و بر اعتقادم افزوده شد که شهید به یاری ما آمده بود.

2. شب هشتم محرم در هیئت مسجد حضرت فاطمه(س) کوی ملت اهواز یکی از دوستان همسفر مکه را دیدم، جریان یادمان را با ایشان مطرح کردم و گفتم: که دنبال افراد خیر برای کمک به این امر می گردیم، هنوز کلامم کاملاً منعقد نشده بود که دست در جیب کرد و مبلغ یک میلیون تومان داد و گفت: من از امروز صبح این مبلغ را برای انجام کار خیر در نظر گرفته بودم ولی موردش مشاهده نشده بود، لذا این را بگیر و در آینده نزدیک پیگیر تأمین آهن آلات آنها می شویم و گفتند: همین که نام شهدا آمد به اینکار (کمک به یادمان) اعتماد پیدا کردم.

3. شب گذشته در مراسم روضه ی اباعبدالله یکی از دوستان قدیمی را دیدم (برادر حمید مجدی نسب)، به ایشان گفتم که برای یادمان اتوبوس آسمانی گردان بلال نیاز به میلگرد داریم، اگر فکری داشتید مطلعم کنید، امروز ایشان با حقیر تماس گرفت و گفت: که یکی از دوستان می خواهد با شما صحبت کند، گوشی را داد، دیدم اتفاقاً برادر یکی از شهدای گردان بلال و صد البته یکی از شهدای اتوبوس آسمانی، شهید محمد اکبریان بود که اعلام آمادگی برای همکاری جهت تأمین میلگردهای بنای یادبود شهدا را می کرد.

4. و در نهایت یقین دارم که اگر شهدا و کمک آنها نمی بود در یک جلسه مسئولین اثرگذار دو شهر با فاصله بیش از 250 کیلومتر از همدیگر در زیر یک سقف برای یک امر جمع نمی شدند. کاری که امروز (92/9/6) در آبادان انجام شد فرماندهان سپاه، ائمه محترم جمعه، فرمانداران و مسئولین دو شهر دزفول و آبادان و البته به همراه سردار عزیز جنگ فرمانده محترم سپاه ولیعصر (عج) استان خوزستان، سردار شاهوارپور.

و برای چندمین بار اطمینان پیدا کردم که شهدا حواسشان به ما هست ولی آیا ما هم …

شهدا را فراموش نکنیم اگرچه حتی به ذکر یک صلوات

ما منتظر همکاری و همراهی خیرین و نیکوکاران عزیزی که تمایل به همکاری برای احداث بنای یادمان دارند می باشیم تا شاید اندکی از دینمان را بتوانیم ادا کنیم.

عبدالرحیم پارسافرد

دبیر هیئت امنای یادمان

شهدای اتوبوس آسمانی گردان بلال دزفول

37313924729932

 

درباره رایحه

پیشنهاد ما به شما

برای وحدت مردم غیور دزفول و اندیمشک

  آنچه که مردم دزفول و اندیمشک را از هم جدا می کند مسلما مردم …

16 دیدگاه

 1. سلام
  خدمتتان عرض شود که برادر عزیز و بزرگوار عبدالرحیم پارسا فرد خودشان از فرماندهان خوب و دلیر و شجاع و مودب و با اخلاص هشت سال است که تا آنجایی ما از ایشان اطلا ع داریم ایشان در دوران هشت سال دفاع مقدس مدتی زیادی به عنوان فرمانده گروهان حدید در گردان حمزه سید الشهد ا لشکر هفت ولیعصر (عج) بعنوان بسیجی خدمت می نمود و یکی از فرماندهان گردان شهید عبدالحمید صالح نژاد یعنی گردان حمزه بوده است و درمیان رزمندگان دوران دفاع مقدس اندیمشک بعنوان فرماندهی عالی شناخته شده است.
  و شهید” ماشاالله ابراهیمی پور” از شهیدان پاسدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اندیمشک بود که ار فرماندهان گروهان غواص خط شکن الحدید گردان حمزه سید الشهدا لشکر 7 ولیعصر(عج) در جزیره سهیل اروند رود که در عملیات کربلای چهار به درجه رفیع شهادت رسید و مزار مطهر این شهید در شهید آیاد دزفول می باشد.
  در ضمن اگر شماره تماس یا ایمیلی از برادر عزیز پارسا فرد دارید لطفا برای ما ارسال فرمائید ایمیل ( andimeshk20@gmail.com )
  موفق باشید

  • سلام خوش آمدید
   رایحه مفتخر است که خاطرات رزمندگان سرافراز را منتشر کند و حاج عبدالرحیم پارسافرد از افتخارات دفاع مقدس ما هستند و خرسندیم که رایحه را قابل دانسته و با ما همکاری می کنند. طیب الله

  • با سلام وارادت به همرزمان بی ادعای دفاع مقدس خصوصا عزیزی که از شهرستان اندیمشک با اعلام نظریه حقیر را شرمنده نمودند ،توضیح ذیل جهت اطلاع درج می گردد . همانطور که در نوشتار شهدا حواسشان بما هست قید کرده بودم ،برادر شهید ابراهیمی یادش نمی آمد که برادرش در کجا و دقیقا چه زمانی شهید شده است و با پرسشی که از وی داشتم و ایشان می گفت که بدنبال پیگیری مفقودیت برادر گرانقدرش (شهید ماشاالله ابراهیمی) به اندیمشک مراجعه کرده و از آنجاییکه بنده تا عملیات بدر در خدمت عزیزان رزمنده بودم توجه ام به شهید ماشاالله ابراهیمی ای که در گردان ما بود جلب شده ولیکن با توضیحات بسیار خوب برادرمان مشخص گردید که دو شهید گرانقدر بنام ماشاالله ابراهیمی داریم ،مهندسی که به اعتقاد حقیر شهدا سر راه ما قرار داده‌اند نیز برادر شهید ماشاالله ابراهیمی می باشد که در حال حاضر در منطقه کیانپارس اهواز مجتمع بزرگ آموزشی بنام این شهید عزیز نیز احداث نموده اند خداوند روح هر دو شهید ماشاالله ابراهیمی را قرین رحمت واسعه خویش قرار دهد و بما قابلیت راه روی از شهدا را عنایت فرماید و در عین حال از شهدا بدلیل دچار شدنمان در روزمرگی ها عذر می خواهم .متشکرم پارسافرد.

   • سلام حج عبدارحیم برار
    حالتان چطوره ؟ یاد ما هستید پس از این همه مدت ؟

   • سلام عزیز
    اگر آدرسی یا شماره ای برایمان ارسال نمائید ممنون می شویم

   • سلام حاج عبدارحیم جان
    امید وارم هرکجا که باشید موفق و درسایه توجهات امام عصر (عج) وشهدا به کار خود ادامه دهید

    • سلام علیکم
     همیشه محتاج دعای دوستان و عنایت ائمه اطهار(ع) هستم و هنوز هم معتقدم که شهدا خودشان جهت بر پایی یادمان کمک کار ما خواهند بود . التماس دعا

    • سلام علیکم
     همیشه محتاج دعای دوستان و عنایت ائمه اطهار (ع) هستم و هنوز معتقدم که شهدا خودشان جهت بر پایی یادمان کمک کار ما خواهند بود التماس دعا

 2. عباس اسلامی پور

  http://roshanayesobh.blogfa.com/post/67

  وقتی « ماشااله » حرفم را گوش نکرد

 3. به قول شهید آوینی که نوشت:
  پندار ما این است که ما مانده ایم و شهدا رفته اند حال آن که این ماییم که زمان مارا با خود برده است و این شهدایند که بر عهد و قرار خود استوار مانده اند.

 4. خواهر شهید محمد مشعل

  سلام علیکم

  1– اگر برادران محترم ، از برادر شهیدم خاطره و یا عکس و … دارند ما را محروم نفرمایند.

  2- در سایت آپارات کانال شهید محمد مشعل ، فیلم رزمندگان قبل از عملیات کربلای 4 قابل مشاهده است.

  موفق و موید باشید- التماس دعا……..

 5. خواهر شهید محمد مشعل

  سلام علیکم

  برادران محترم…. اگر برادر شهیدم می شناختید و از وی خاطره… عکس… یادداشت و… دارید ما را محروم نفرمایید…..

  http://up6.ir/5GgK

  وی دانشجوی مهندسی دانشگاه شیراز و ساکن اهواز بود و بر اثر موج گرفتگی در عملیات کربلای 4 به شهادت رسید….

  *** لظقا اطلاعات خود را در سایت شهدا ثبت فرمایید…

  اجرکم عندالله العزیز….. با تشکر فراوان….

 6. خواهر شهید محمدمشعل

  سلام علیکم

  فیلم رزمندگان قبل از عملیات کربلای ۴ :

  http://www.aparat.com/mm.mashal