خانه / خاطرات شهید / انتخاب خداوند

انتخاب خداوند

1نفر اول سمت راست

حمید مریدی، ستاره ای دیگر از آسمان ذخیره سپاه دزفول
 انتخاب خداوند در سحرگاه نهم اسفند ۱۳۶۲.
حمید در خانواده ای که ایمان و اعتقاد به خداوند متعال در آن موج می زند ، متولد می شود. خانواده اش از نظر مالی ضعیف و مرحوم پدرش کارگری ساده است که با توکل به خدا و این اعتقاد که رزق و روزی کارگری برکت خاص خودش را دارد، امورات زندگی را می چرخاند. این خانواده دو شهید تقدیم راه خدا می کند، رحمن برادر بزرگتر حمید که در اوایل جنگ و در کسوت سربازی در منطقه دب حردان به شهادت می رسد و حمید که رهرو راه برادر شده چند کیلومتر آن طرفتر و چند سال بعد به او ملحق می شود.
محمد از همرزمان حمید می گوید:
حمید را از دوران کودکی و قبل از انقلاب، زمانی که در مسجد و در حلقه جلسه قرائت قرآن همراه شهید عزیز امینی خواه بودیم، می شناختم. دوره آموزشی ذخیره سپاه را با هم و قبل از چنگ تحمیلی در پادگان کرخه دزفول گذراندیم. با شروع جنگ و تشکیل ستاد ذخیره سپاه دزفول، حمید جزء نخستین کسانی بود که در آنجا حضور پیدا کرد و در تمامی فعالیت های فرهنگی و تبلیغی و رزمی ستاد حضور فعالانه ای داشت. صوت دلنشین او در قرائت قرآن و دعا هنوز در گوشم طنین انداز است. او در امورات شخصی بسیار منظم بود.
در عملیات بیت المقدس، وقتی در اردوگاه دارخوین بودیم، یک روز حمید که با تجهیزات نظامی برای قرائت قرآن سر صبحگاه حاضر شد، پس از تلاوت قرآنش، آقای چاییده، معاون گردان از او خواست تا همانجا روبروی بچه ها بایستد! و حمید تا پایان مراسم صبحگاه آنجا ماند. بعد از صبحگاه آقای چاییده با نشان دادن حمید، خطاب به نیروها گفت: همه شما باید حمایل و تجهیزات خود را مثل او ببندید! من دقت کردیم دیدم، حمید چقدر منظم همه تجهیزات خود را جاسازی کرده و با کش محکم کرده است. . .
حمیدرضا دیگر همرزمش می گوید:
بعد از اتمام عملیات فتح المبین به اتفاق برادران ناصر صندوق ساز و حمید مریدی تصمیم گرفتیم برای زیارت حضرت احمد بن موسی (ع) –شاه چراغ – به شیراز برویم تا هم زیارتی کرده باشیم و هوایمان عوض شده باشد. وقتی به شیراز رسیدیم هوا به شدت سرد بود، برف شدیدی می بارید. برای اسکان و استراحت به سپاه شیراز رفتیم و وقتی خود را معرفی کردیم و دانستند رزمنده و بسیجی هستیم ما در نمازخانه جا دادند. از شدت سرما به بخاری نمازخانه پناه آوردیم و جرات نمی کردیم از کنار بخاری دور شویم! شب هم همان کنار بخاری خوابیدیم. نیمه های شب از خواب بیدار شدم متوجه شدم که حمید و ناصر نیستند، نگاه کردم دیدم هر کدام گوشه ای از نماز خانه بی خیال سرما مشغول عبادت و نماز شب هستند. . .
دو سه روز بعد قرار شد به اصفهان برویم و سری به یکی از دوستان طلبه (شهید حسین رئوفی ) بزنیم. وقتی به اصفهان رسیدیم، دیدیم حسین آماده بیرون رفتن است ، مردد شده بود بین رفتن و ماندن. گفتیم اگر مزاحمیم می رویم! گفت: نه یکی از طلبه ها بیمارستان است و نیاز فوری به خون دارد می روم ببینم چه کار می توانم برایش بکنم. وقتی گروه خونی اش را گفت، حمید مریدی خندید و گفت: نگران نباش من همراه تو می آیم جون گروه خونی من همین است! حمید علیرغم خستگی راه بدون معطلی با حسین راهی بیمارستان شد و خون خودش را به آن طلبه ای که نمی شناخت اهداء کرد. . .
حمید در مدت زمان کوتاهی بعد از پیوستنش به نیروهای اطلاعات عملیات لشکر، پله های ترقی را طی کرد بطوری که در زمان شهادت، جانشین معاونت اطلاعات عملیات تیپ ۲ لشکر ۷ ولی عصر (عج) گردید. سرانجام در سحرگاه نهم اسفند ۱۳۶۲ در حال بازگشت از ماموریت شناسایی به اتفاق چند نفر از همرزمان، براثر انفجار خمپاره ای که نزدیک خودروی ایشان اصابت می کند از میان سرنشینان فقط حمید انتخاب و مسافر بهشت می شود. . .

متن زیر آخرین دست نوشته حمید قبل از عملیات خیبر است.

3

منبع: وبلاگ رهسپار قدیمی

درباره ی رایحه

همچنین ببینید

ماجرای داعشی‌هایی که محسن حججی به هلاکت رساند

روایت فرمانده و همرزم شهید حججی: ماجرای داعشی‌هایی که محسن حججی به هلاکت رساند به …

۲ دیدگاه

  1. باسمه تعالی به یاد تمام شهدای ذخیره سپاه صلوات وقرائت بفرمایید یک سوره حمد و هفت بار سوره توحید .

  2. بنام خالق هستی . وقتی صحبت از برادران عضوذخیره سپاه می شود باید یادی کنیم از برادر ارجمند – مرحوم ومغفور نعمت الله کفشیری که همراه با برادر بزرگوار مجید هفت تنانیان نقش بسزایی در شکلگیری ورسیدن به اهداف والای مقاومت و تعالی نفس اعضای بسیجی ذهیره سپاه داشتند . برای غفران ورحمت مرحوم کفشیری قرائت بفرمایید یک سوره حمد با هفت بار سوره اخلاص . صلوات .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.